1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kültürün Evrimi Pdf indir

Kültürün Evrimi Pdf indir
0

Kültürün Evrimi pdf indir, Antropoloji türünde kaleme alınan Kültürün Evrimi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kültürün Evrimi kitabı yazar Cavalli Sforza Luigi Luca tarafından kaleme alınmıştır. Kültürün Evrimi kitabı 232 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Kültürün Evrimi kitabın 1. Basım Tellekt tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kültürün Evrimi pdf oku, Kültürün Evrimi PDF yandex, Kültürün Evrimi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kültürün Evrimi PDF Oku

Popülasyon genetiği alanına büyük katkılar sağlamış ödüllü biliminsanı Luigi Luca Cavalli Sforza, Kültürün Evrimi’nde genetik biliminden biyolojiye, kültürel antropolojiden dilbilime uzanarak disiplinlerarası bir yaklaşımla insanlık tarihinin yüz bin yıllık macerasıni yeniden okuyor.

Evrim kuramının anahtar kavramlarından hareketle, “hemen hemen yüz bin yıl önce, bugün yaşayan herkesin atası olan bir avuç insanın gündelik iletişim kurma becerisi geliştirmiş olması sayesinde” filizlenerek insanlığa eşlik etmiş kültürel gelişim süreçlerini mercek altına alan ve biyolojik evrim ile kültürel evrim içindeki dinamiklerin örtüştükleri ve ayrıştıkları yanların izini süren Kültürün Evrimi, Homo sapiens’in evrimleşme sürecine çok boyutlu bir bakış sunarken nereden geldiğimizi, bugün nerede durduğumuzu, bundan sonra nereye gidebileceğimizi düşünmeye de teşvik ediyor.