1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kültür Pdf indir

Kültür Pdf indir
0

Kültür pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Kültür kitap ile ilgili özet bilgiler. Kültür kitabı yazar Ferhat İyidoğan tarafından kaleme alınmıştır. Kültür kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Kültür kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kültür pdf oku, Kültür PDF yandex, Kültür PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kültür PDF Oku

Önde gelen bilim insanları toplum, sanat, iktidar ve teknolojiyi tartışıyor…

Uygarlıklar neden yükselir ve düşerler? Sanatın kökeni ve amacı nedir? Teknoloji toplumu nasıl şekillendirir? Kültür insan evrimini yönlendirdi mi? En İyi Edge Serileri’nden olan Kültür’de bütün bu soruların yanıtları araştırılmakta.

Daniel C. Dennett kültürün evrimini, Jared Diamond neden toplumların çöktüğünü ve geleceği kurtarmak için neler yapabileceğimizi, Denis Dutton sanatın kökenini, Jaron Lanier internetin müthiş tesirini, Nicholas Christakis sosyal ağların yapısını, Clay Shirky ve Evgeny Morozov dijital çağın yeni politik gerçeğini, Brian Eno kültürel değerleri, Stewart Brand insan gücünün sorumluluklarını, Douglas Rushkoff gelecek Rönesansı ve W. Daniel Hillis de ‘bilgi ağı’nı anlatıyor.

“Peki, Edge nedir? Her şeyden önce Edge insanlardır. Edge’in her yayın ve etkinliğinin merkezinde müthiş insanlar ve fikirler var. Edge günümüzün entelektüel, teknoloji ve bilim çevrelerinin merkezinde bulunan bilim insanları, sanatçılar, felsefeciler, teknoloji uzman kişilerı ve girişimcilerden oluşmakta.”
-John Brockman-

Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık