1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kuantum Bilmecesi Pdf indir

Kuantum Bilmecesi Pdf indir
0

Kuantum Bilmecesi pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Kuantum Bilmecesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kuantum Bilmecesi kitabı yazar Fred Alan Wolf tarafından kaleme alınmıştır. Kuantum Bilmecesi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Kuantum Bilmecesi kitabın Omega tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kuantum Bilmecesi pdf oku, Kuantum Bilmecesi PDF yandex, Kuantum Bilmecesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kuantum Bilmecesi PDF Oku

20. yüzyılın başlarında fizikçilerin farkına vardığı bir gerçek, bilimde büyük bir sarsıntıya yol açtı: Gözlemci, gözlemlediği şeyin davranışlarını etkiliyordu! Demek ki, gözlemin sonucu gözlemcinin varlığından bağımsız değildi! Sarsılmaz olarak görülen Newton Mekaniği meğerse birkaç yüzsenedir gözle görülmeyecek biçimde titreyip durmaktaydı. Kuantum Bilmecesi bu keşfin bilim dünyasında ne tür tartışmalara yol açtığını ve o tarihten bu yana yaşantımızı nasıl etkilediğini keyifli ve bi hayli anlaşılır bir dille açıklıyor, fiziğin en zor konularından birisi olan kuantum teorisini bize açık biçimde anlatmayı başarıyor. Fred Alan Wolf kuantum teorisini Planck, Bohr ve Einstein’dan başlayarak açıklamıyor; yola Eski Yunan filozoflarından, Zenon ve Aristoteles’ten çıkıp sözü Born ve Heisenberg’e getiriyor. Fizikçi ve bilimci olmayan okurun kuantum bilmecesini “çözmesini” sağlamak maksadıyla Escher ve Vaserely gibi ünlü ressamların eserlerinden de faydalanıyor.
Kuantum bilmecesini çözmek isteyenler bu kitabın sayfalarında kuru kuruya fizik değil, felsefe ve sanatla renklendirilmiş keyifli bir bilim bulacaklar.

Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Omega