1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kuantum Benlik Pdf indir

Kuantum Benlik Pdf indir
0

Kuantum Benlik pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Kuantum Benlik kitap ile ilgili özet bilgiler. Kuantum Benlik kitabı yazar Danah Zohar tarafından kaleme alınmıştır. Kuantum Benlik kitabı 13,5 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Kuantum Benlik kitabın The Quantum Self Ayrıntı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kuantum Benlik pdf oku, Kuantum Benlik PDF yandex, Kuantum Benlik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kuantum Benlik PDF Oku

“Kuantum fiziği”, yalnızca fizikçileri ilgilendiriyormuş gibi görünen, gündelik yaşamımızın basit endişelarıyla kafa yoramadığımız, bundan dolayı de deyim yerindeyse “yorucu” bir kavram. Oysa bu kavram Britanyalı fizikçi Danah Zohar’ın ellerinde, kendimizle, dünyayla ve başkalarıyla olan ilişkimizi açıklayabilecek bir alet kutusuna dönüşüyor. Bu alet kutusunun yardımıyla Zohar, yeni bir insan bilinci hipotezi sunuyor.

Zohar’ın zihin açıcı tezi şu: Öznel farkındalık dolaysız olarak kuantum süreçlerden doğar ve kuantum kuramındaki dalga-parçacık ikiliği zihin-beden ikiliğinin temelini oluşturur. Elinizdeki kitabın önemi, Zohar’ın bu tezi yalnızca fizik dünyasına ait olmaktan çıkararak; felsefi, toplumsal ve varoluşsal sorunlara bu tezin ışığında bakabilmesinde saklı.

Zohar’ın teorisiyle artık kendimize ve yaşadığımız dünyaya modern yaşamın birbirinden bağımsız adacıkları olarak bakmaktan vazgeçebilir ve modern dünyaya özgü yabancılaşmadan kurtulabiliriz. Evreni, kaynaklarının emrimize amade olduğu bir tüketim nesnesi olarak değil, insan bilincinin ifadelerinden biri, yani bir bilinç durumu olarak görebiliriz. Yaşayan varlıklara yaşamın ortak yazarları olarak bakabiliriz. Kuantum Benlik kendimizle, birbirimizle ve dünyayla barışı tesis etme mücadelesinde, kuantum fiziğin zorlu yollarından geçmiş kıymetli bir katkı.