Pdf Kitap Arşivi

Kuantum: Ansiklopedik Sözlük Pdf indir

Kuantum: Ansiklopedik Sözlük pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Kuantum: Ansiklopedik Sözlük kitap ile ilgili özet bilgiler. Kuantum: Ansiklopedik Sözlük kitabı yazar John Gribbin tarafından kaleme alınmıştır. Kuantum: Ansiklopedik Sözlük kitabı 655 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 16 x 23 ebatında olan Kuantum: Ansiklopedik Sözlük kitabın 1. Basım Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kuantum: Ansiklopedik Sözlük pdf oku, Kuantum: Ansiklopedik Sözlük PDF yandex, Kuantum: Ansiklopedik Sözlük PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kuantum: Ansiklopedik Sözlük PDF Oku

Bu kitap, mikro-dünyanın yüz yılı aşan bilimsel incelenişinin bi hayli hızlı gözden geçirilişini tarihsel bir görünüm içine yerleştirmeyi amaçlıyor. Ansiklopedik bir sözlük şeklinde tertip edilen kitapta tüm teknik terimler alfabetik sırasıyla eksiksiz açıklanmakta. İlk tanışılan atomaltı parçacık olan elektronun 1897’deki keşfinden  şimdilerdeki Parçacık Fiziğinin Standart Modeline kadar kuantum mekaniğini meydana getiren tüm bileşenlerin bulunduğu kitap şimdilerdeki fizik problemlerini de özetliyor.

“Kuantum, Latincede “kemiyet, miktar” manasına gelen quantum kelimesinin, Max Planck tarafından ışık için tavsiye ettiği enerji “topakları”ndan genelleyerek (ana metnin alakalı maddelerinde de bilgisi verildiğı biçimde) açısal momentum, enerji ve eylem gibi fiziksel niceliklerin bir sistemde yalnızca belli yalınık değerler alışını niteleyen ve Batı dillerinde aynen kullanılan terimin “Türkçeleştirilmişi”dir. Latince çoğulu (İngilizcesi de) quanta’dır.” 
–R. Ömür Akyüz (çevirmen)

“Gribbin yüz yıllık parçacık fiziği kuramlarını A’dan Z’ye anlatmakta.”
–Natural History

“Bu kitap, kuarkları anlamakta kuvvetlik çekenler ve fizikteki mühim hadiselerin kısa bir özetini arayanlar için muhteşem bir referans çalışması sunuyor.” 
–Scientific American

Pek çok popüler bilim kitabı yazmış olan ünlü İngiliz fizikçi Gribbin’in parçacık fiziğinin karmaşık dünyası üzerine yazdığı bu eser, sıradan okurlar için yazılmıştır. Kitap, konuyu tarihsel perspektife yerleştiren bir giriş makalesinin ardından kapsamlı bir ansiklopedik sözlük ve kısa bir kaynakçayla birlikte, bilim ve tarihteki mühim tarihleri gösteren zaman çizelgelerini de içerir.”
–Library Journal

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu