1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar William Shakespeare tarafından kaleme alınmıştır. Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kral Lear – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle hemen hemen 400 senedir bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren tanınmış yazar, Kral Lear’de yozlaşan dünyanın çaresi olmayan çöküşünü ele alır.
Bu oyunun kurgusu, karakterleri, felsefeli konuşmaları, evrenselliği ve zaman aşımına uğramayacak insani boyutuyla yaşanan görünüm, Shakespeare’in hiçbir tragedyasında görülmeyen ölçülere ulaşır. Bu tragedyanın yapısına iyice kaynaşmış olan grotesk özellikler, tragedya-komedya ikilemi, Kral Lear’in kendine özgü niteliklerinin başında yer alır.

Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları