1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kozmik Hafıza Pdf indir

Kozmik Hafıza Pdf indir
0

Kozmik Hafıza pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Kozmik Hafıza kitap ile ilgili özet bilgiler. Kozmik Hafıza kitabı yazar Rudolf Steiner tarafından kaleme alınmıştır. Kozmik Hafıza kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2013 ebatında olan Kozmik Hafıza kitabın Türkçe Maya Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kozmik Hafıza pdf oku, Kozmik Hafıza PDF yandex, Kozmik Hafıza PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kozmik Hafıza PDF Oku

Tıpkı madde gibi, düşünceler ve eylemler de kaybolmaz. Teozofiye göre bütün bu düşünce ve eylemler enerjiye dönüşerek “Dünya Hafızası” manasına gelen “Akaşa Kayıtları”nda toplanır.

Ruhbilimin kurucusu Rudolf Steiner, Kozmik Hafıza’da dünyanın başlangıcından, bireylerin tarihi kaydetmeye başladığı ilk zamana kadar geçen karanlık zamanda dünyamızda neler olduğuna Akaşa Kayıtları’ndan yola çıkarak bir açıklama getiriyor.

  • İnsanlık iyi ve kötü kavramlarını nasıl geliştirdi?
  •  Doğa güçlerini kendi ihtiyaçları ışığında kullanmaya nasıl başladı?
  •  İlk toplum yapıları nasıl şekillendi?
  •  Kadın ve erkek tarihsel süreç boyunca fiziksel ve ruhsal anlamda nasıl gelişti?

gibi soruların izinde insanlık tarihinin gerçek başlangıç noktasına doğru bir maceraya çıkarıyor. İnsanla evren içindeki bağlantıyı gözler önüne seren bu kitap kozmoz ile ilgili  değişik bir bakış açısı sunuyor.

 

Evrenin tarih öncesine ve geleceğine dair kapsamlı bir tablo sunan Steiner, Bilimsel Materyalizm’in sınırlarına dair de etkili bir inceleme yapıyor.