1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Köroğlu Destanı Pdf indir

Köroğlu Destanı Pdf indir
0

Köroğlu Destanı pdf indir, türünde kaleme alınan Köroğlu Destanı kitap ile ilgili özet bilgiler. Köroğlu Destanı kitabı yazar Nuray Ertığrak tarafından kaleme alınmıştır. Köroğlu Destanı kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Köroğlu Destanı kitabın Herdem Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Köroğlu Destanı pdf oku, Köroğlu Destanı PDF yandex, Köroğlu Destanı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Köroğlu Destanı PDF Oku

Köroğlu Destanı’nın ana kahramanı Ruşen Ali’dir. Ruşen Ali, babası seyis olan bir köylüdür. Babasının gözleri zalim Bolu Bey’i tarafından mile çekilerek kör edilir. Bunun üzerine Ruşen Ali mücadeleye başlar. Babasının kör olmasından dolayı Köroğlu diye anılır. Köroğlu, yalnızca babasının gözüne mil çeken bey ile mücadele etmez; tüm beylere kök söktürür.

Köroğlu, can yoldaşı Ayvaz ve diğer dostlarıyla birlikte Çamlıbel’i yurt edinir. Beylerden aldığı malları halka dağıtır, yoksul donatır, aç doyurur.

Köroğlu’nun bir de kıratı mevcuttur ki bu at dünya çapında eşi benzeri olmayan bir attır. Kırat, gerektiğinde kılık değiştiren, sahibinin konuşmasını anlayıp ona göre hareket eden, büyülü, ölümsüz bir varlıktır. Ayrıca kilometrelerce koşar da bir kere durmaz, dünya çapında hiçbir at onu geçemez veya Köroğlu, Kırat’ına bindiğinde kimse onu yakalayamaz.