Pdf Kitap Arşivi

Kör Saatçi Pdf indir

Kör Saatçi pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Kör Saatçi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kör Saatçi kitabı yazar Richard Dawkins tarafından kaleme alınmıştır. Kör Saatçi kitabı 15 x 23,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Kör Saatçi kitabın Kuzey Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kör Saatçi pdf oku, Kör Saatçi PDF yandex, Kör Saatçi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kör Saatçi PDF Oku

Muhteşem yazım tarzı ile Shakepeare Edebiyat Ödülü kazanmış bir bilim insanı olan Profesör Richard Dawkins, karmaşık bilimsel gerçekleri insanlara basit bir dille anlatmayı kendisine görev edinerek, yaşamın doğa üstü bir yaratıcı olmadan nasıl meydana geldiğinı ateşli bir biçimde anlatıyor. Çağımızın en fazla okunan bilim insanları listesinde olabileceken ilk sırayı alan Dawkins, Gen Bencildir ile sarstığı dünyayı bu kitapla bir kez daha canlandırıyor. Bilimi yanlış anlayan yahut anlamak isteyen farklı bölgelere çekinmeden dağıttığı eleştirileriyle, uzun seneler sonra yazacağı Tanrı Yanılgısı kitabının ilk sinyallerini veriyor.

 

“Güzel ve müthiş yazılmış. … Tamamen anlaşılır fakat derin duygularla dolu konuşmanın ritmine sahip. Her sayfa gerçeği çınlatıyor. Bu, şu ana kadar okuduğum en iyi bilim kitaplarından biri (en iyi kitaplardan biri).”

—Lee Dembart, Los Angeles Times-

 

“Nefis bir kitap, orijinal ve hayat dolu, evrimin ayrıntı kısmını coşkun bir berraklıkla açıklıyor, her yerinde yaradılışçı mağara adamlarını yanıtlıyor.”

—Isaac Asimov-

 

“İyi bilim edebiyatının sırrı, birinin fikirleri önce kendisinin anlamasının gerektiği: iyi yazmak net düşünmekle olabilecek olur. … Kör Saatçi’yi okurken Dawkins’in problemlere bakışındaki berraklıkla tekrar tekrar hayrete düştüm. … Dawkins’in doğal dünya ile ilgili bilgisini arttırmışken ona karşı hayranlık duygusunu kaybetmemiş olduğu bi hayli fazla açık. … Keşke ben de böyle yazabiliyor olsaydım.”

—John Maynard Smith, New Scientist-

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu