1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Köprü Pdf indir

Köprü Pdf indir
0

Köprü pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Köprü kitap ile ilgili özet bilgiler. Köprü kitabı yazar Faruk Şener tarafından kaleme alınmıştır. Köprü kitabı 138 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Köprü kitabın 1. Basım Gece Kitaplığı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Köprü pdf oku, Köprü PDF yandex, Köprü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Köprü PDF Oku

“2017 senesinde yayına giren “Şen Olasın Almanya” kitabı ile kendi yaşamım üzerinden Türk-Alman ilişkilerini değerlendir-diğimde, yakın dostlarım benden ikinci bir kitabın Türk-Alman ilişkilerinin yakın dönem tarihi yönünden mühim olduğunu dile getirdiklerinde, 2018-2021 senelerı içinde sesli notlarım üzerinden “Köprü” kitabı yaşandı.

Almanya’ya Türk göçünün 60. senesinde, Almanyalı Türklerin Türkiye ile kurdukları gönül bağını sembolleştirmesi yönünden manalı bulduğum bu kitap dört ana bölümden buluşmaktedir. İlk bölümde uzun seneler yönettiğim Türkiye Araştırmalar Merkezi’ni anılarımla ele aldım. İkinci bölümde ise Türkiye ve Almanya’daki diplomatik, akademik ve sosyokültürel yaşa-mım ön plana çıkıyor. Kitabın üçüncü ve dördüncü bölümünü ise Türkiye-Almanya, Türkiye-AB ilişkilerine yer verdim.”
Prof. Dr. Faruk ŞEN