1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Köpek Kalbi Pdf indir

Köpek Kalbi Pdf indir
0

Köpek Kalbi pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Köpek Kalbi kitap ile ilgili özet bilgiler. Köpek Kalbi kitabı yazar Bulgakov Mikhail Afanasevich tarafından kaleme alınmıştır. Köpek Kalbi kitabı 136 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Köpek Kalbi kitabın 1. Basım Can Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Köpek Kalbi pdf oku, Köpek Kalbi PDF yandex, Köpek Kalbi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Köpek Kalbi PDF Oku

“Bilin ki korkunç olan, artık onda köpek değil, insan kalbi olmasıdır. Hem de doğada bulunan en berbatından!”

Şarik, bir sokak köpeğidir. Bir gün yaralanınca onu bulan cerrah evine götürür ve iyileştirir. Lakin ameliyat ederken ona bir insanın hipofiz bezini ve bir erkeğin testislerini de nakleder. Bu deneyin neticesinde Şarik ağır ağır insanlaşmaya başlar. Hatta zaman içinde Sovyet devletinde iş bile bulur, ideal sosyalist bir vatandaşa dönüşür.

Bu gülünç ve grotesk Frankenstein öyküsü Bolşevizmi ve Sovyet toplumunu eleştirdiği gibi, insanın temeldeki bencilliğini de gözler önüne çıkarıyor. Bulgakov’un 1925’te yazdığı fakat 1987’ye kadar Rusçada yayımlanamayan romanı Köpek Kalbi, yazarın hiciv ve kara mizah kabiliyetini en iyi biçimde gösterdiği eserlerinden biri.