Pdf Kitap Arşivi

Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları Pdf indir

Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları kitap ile ilgili özet bilgiler. Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları kitabı yazar M. Sinan Genim tarafından kaleme alınmıştır. Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları kitabı Türkçe – İngilizce sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları kitabın Pera Müzesi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları pdf oku, Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları PDF yandex, Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Konstantiniyye’den İstanbul’a – Anadolu Yakası Fotoğrafları PDF Oku

19. yüzyıl sonu ile 20. Yüzyılın başlarında İstanbul’da faaliyet gösteren fotoğraf ustalarının karelerinden bir araya gelen, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Fotoğraf Koleksiyonu ve bazı özel koleksiyonlardan derlenen sergi ve kataloğu, bir devrin İstanbulu’nu eşsiz kıyıları, çarpıcı yapıları, gündelik yaşamı ve enteresan kişilikleriyle gözler önüne çıkarıyor. Usta fotoğrafçılar Ali Sami Aközer, Félice Beato, Guillaume Berggren, Abdullah Biraderler, Gülmez Biraderler, Ernest Edouard de Caranza, Sebah &J oaillier, Maurice Meys, Ali Enis Oza, James Robertson ve Elisa Pante Zonaro dönemin ağır ve zahmetli teknikleriyle çekilmiş fotoğraflarla İstanbul’un geçmişteki çehresini belgelemekle kalmıyor, bir sanayi merkezi, hatta büyük bir metropol haline gelmiş, silueti, mimarisi, taşıtları, köprüleri, rıhtımları, caddeleri ve meydanlarıyla bambaşka bir görünüme kavuşmuş olan bu kentin Anadolu yakası kıyılarında bizleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

The exhibition catalogue showcases works by masters of photography, who practiced their art in İstanbul from the end of the 19th to the early years of the 20th century. Comprised from a selection of photographs from the Suna and İnan Kıraç Foundation Photography Collection and from private collections, it reveals the magnificent structures, daily life and intriguing personalities of an İstanbul past. İstanbul has evolved into an industrial city, an enormous metropolis: its silhouette, architecture, vehicles, bridges, quays, streets and public spaces have attained an entirely different appearance. Masters such as Ali Sami Aközer, Félice Beato, Guillaume Berggren, Abdullah Biraderler, Gülmez Biraderler, Ernest Edouard de Caranza, Sebah & Joaillier, Maurice Meys, Ali Enis Oza, James Robertson and Elisa Pante Zonaro document the nostalgic images of the city during their time, taking us on a pleasurable journey through the photographs they took in the difficult and challenging techniques of the time.

Sayfa Sayısı: 285

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Pera Müzesi Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu