Edebiyat Kitapları

Konstantiniyye Oteli Pdf indir

Konstantiniyye Oteli pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Konstantiniyye Oteli kitap ile ilgili özet bilgiler. Konstantiniyye Oteli kitabı yazar Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınmıştır. Konstantiniyye Oteli kitabı 432 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,7 x 23,5 ebatında olan Konstantiniyye Oteli kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Konstantiniyye Oteli pdf oku, Konstantiniyye Oteli PDF yandex, Konstantiniyye Oteli PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Konstantiniyye Oteli PDF Oku

Konstantiniyye… İhtişamlı surlarının karanlık diplerinde cinayetler işlenen, otobanlarında siyasetçilerin suikastlara kurban gittiği, açlıktan çocukların dilendiği, gecekondularında kadınların sessiz sedasız öldürüldüğü, yalılarında yüzyıllık zenginliğin cömertçe seyre çıkarıldığı ve güzelliğiyle Divan şairlerine yüzlerce şehrengiz yazdıran, barok sanatından izler taşıyan şehirler şehri İstanbul.

Romanları 40 dilde yayına giren ve ülkeler arası birden fazla ödüle layık görülen ünlü yazar Zülfü Livaneli, Konstantiniyye Oteli ile okurlarına bir İstanbul panoraması çiziyor. İstanbul’un kaymak tabakasını, alt sınıfları ve hatta ölülerin ruhlarını buluşturup başarılı bir işkadını Zehra’nın gözünden anlatıyor.  İstanbul’un köklü tarihini fona alan usta edebiyatçı, onlarca kişiliği, geçmişi Bizans’a dayanan bir otelin açılışına konuk ediyor; güç ve yönetim ilişkilerinden romantizme ve “başına sevda gelenlere”  kadar uzanan, geniş bir yelpazede insan ruhunu didik didik ediyor.

Prof. Onur Bilge Kula’nın deyişiyle “senfonik bir roman” olma özelliği taşıyan Konstantiniyye Oteli, İstanbul’da yüzsenelerdır süren cümbüşü anlamak yönünden Türk edebiyatında mühim
bir yer tutuyor.

Elinizde tuttuğunuz bu özel kitap, yeni baskısı ve gözden geçirilmiş son haliyle okurlarına çok sesli müzikal bir yapıt sunuyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu