1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kompozit Malzeme Mekaniği Pdf indir

Kompozit Malzeme Mekaniği Pdf indir
0

Kompozit Malzeme Mekaniği pdf indir, Mühendislik türünde kaleme alınan Kompozit Malzeme Mekaniği kitap ile ilgili özet bilgiler. Kompozit Malzeme Mekaniği kitabı yazar Autar K. Kaw tarafından kaleme alınmıştır. Kompozit Malzeme Mekaniği kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Kompozit Malzeme Mekaniği kitabın Efil Yayınevi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kompozit Malzeme Mekaniği pdf oku, Kompozit Malzeme Mekaniği PDF yandex, Kompozit Malzeme Mekaniği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kompozit Malzeme Mekaniği PDF Oku

Kaw, ayrıntılı ve kapsamlı emsallariyle yüksek övgüler alan Kompozit Malzeme Mekaniği kitabının ilk baskısını 1997 senesinde sunmuştur. Aynı zamanda kompozit malzemeden üretilmiş yapıların analizi ve tasarımı için kıymetli bir araç olan ve bu hususta çığır açan PROMAL yazılımını da tanıtmıştır. Bu alandaki son gelişmeleri yansıtmak maksadıyla güncellenen ve genişletilen İkinci Baskıda, ilk baskıyı çok satanlar listesinde tutan tüm özellikler- mantıklı, uygun düzenlenmiş, kapsamlı, kendi kendine yeten-bulunmaktadır.

Bu kitap, yeni uygulamalarda kullanılan güncel malzemeleri içeren kompozitleri tanıtmak için soru ve yanıt şeklinde başlar. Kitabın geri kalanı hem tek bir laminanın hem de laminatın makro mekanik analizini; elastik tabanlı modeller içeren laminanın mikro mekanik analizini; laminatların, hasar, analiz ve tasarımlarını inceler. Ayrıca yeni bir bölüm, simetrik ve simetrik olmayan kirişlere ayrılmıştır. Laminanın mikro ve makro mekanik analizinin ele alındığı bölümlere yeni örnekler ve bağıntılar eklenmiştir. Tasarım bölümü, basınçlı kap ve tahrik mili tasarımı gibi iki yeni örneği içermektedir. Yazar bunun bunun yanında her bölümün sonuna anahtar sözcükler ve özet eklemiştir. Güncel PROMAL yazılımı, çoktan seçmeli sorularla birlikte yazarın web sitesinde bulunmaktadır ve düzenli olarak güncellenmektedir.

Temel teorilere dayalı pratik araçların kaynaştırıldığı İkinci Baskı:
Kompozit malzeme mekaniğinin tüm yönlerini geniş ve geniş bir şekilde bağlamda karşılar.
Kendi kendine yetmesi yönünden geçmiş bilgileri gözden geçirir ve gerçek dünya tasarım emsallarini sunar.
Simetrik ve simetrik olmayan kirişlere ayrılan yeni bir bölümü içerir.
Matris cebrine ait genişletilmiş ekleri, daha fazla örnek, bağıntı ve çalışmaları içerir.
Laminanın mikro mekanik analizine dayalı bölümde bulunan elastik modelleri içerecek biçimde PROMAL yazılımını günceller.

Üstün araçlarla ve eksiksiz kapsamla, Kompozit Malzeme Mekaniği, İkinci Baskısı, tasarımlarınıza güvenle kompozit malzemeleri katmanızı, her zamankinden daha kolay hale getirir.

Sayfa Sayısı: 496

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Efil Yayınevi Yayınları