1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kokular Kitabı Pdf indir

Kokular Kitabı Pdf indir
0

Kokular Kitabı pdf indir, Genel İlgi türünde kaleme alınan Kokular Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Kokular Kitabı kitabı yazar Vedat Ozan tarafından kaleme alınmıştır. Kokular Kitabı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Kokular Kitabı kitabın Everest Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kokular Kitabı pdf oku, Kokular Kitabı PDF yandex, Kokular Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kokular Kitabı PDF Oku

Kokular Kitabı, nihayet elinizde!

Artık gönül rahatlığıyla “burnunuzun dikine” gidebilirsiniz.Ama sanmayın ki kokular yalnızca doğruları söyler .Kandığımız yalanlar için de bir kılavuz bunun yanı sıra Kokular Kitabı.

“Koku” denince, Türkiye’de akla ilk gelen isim; Vedat Ozan.İlk kitabı ve uzun soluklu çalışmasının ilk cildi Kokular Kitabı’nda meselenin hemen her cephesini kuşatıyor: mitoloji, kültürel tarih, kimya, ekonomi-politik, psikoloji, edebiyat, gündelik hayat…

Bu kitabı okuduktan sonra; bir bebeği severken, doğalgaz faturanızı yatırırken, başınızın üzerinden bir güvercin sürüsü geçerken, alışveriş yaparken, ansızın nostaljiye kapıldığınızda, kendinizi karşı cinsi etkilemeye çalışırken yakaladığınızda, hatta asansöre bindiğinizde, artık başka çağrışımlarla düşünmeye başlayacaksınız.

Kokular Kitabı’nı dönüp dönüp okuyacaksınız; burnunuzda tütecek… Ama hepsi bu değil, merak etmeyin! Daha üç cilt sırasını bekliyor: bunun parfümü var, kültürel tarihi var, lezzet boyutu var. Annemizin karnındayken başlayan koku’yla maceramızın ayrıntılı hikâyesi, yine orada başlayan lezzet’le tamamlanacak. İnsanın gizli pusulası burnun, bundan dolayı koku’nun akla gelen, gelmeyen hemen hemen her şeyimize sirayet eden dünyasına hoşgeldiniz…

“Bir odaya girip o odanın duvarındaki bir resmi yahut nesneyi rastlantı sonucu görmemiş olabiliriz ama aynı odadaki kokuyu es geçmemiz, atlamamız imkânsız. Bu, kaçınılmaz bir uyaranla yüz yüzeyız, demek.”

Sayfa Sayısı: 390

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları