1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi Pdf indir

Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi Pdf indir
0

Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi kitabı yazar Thomas Bulfinch tarafından kaleme alınmıştır. Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi kitabın İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi pdf oku, Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi PDF yandex, Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi PDF Oku

Yunan ve Roma mitolojisinin okurla en etkin buluşması 1855’te Thomas Bulfinch sayesinde olmuştur. Bulfinch’in en büyük dileği, üstün bir yaratıcılığın eseri bu muhteşem öyküleri herkes için keyifli kılmaktı, çünkü ona göre “mitoloji bilgisi olmadan, kendi dilimizdeki o zarif edebiyatın bile çoğu ne anlaşılır, ne de takdir görür.” Buradan hareketle, yazarın mitolojik hikâyeleri tutarlı bir bütünlük içinde, şiir ve resim sanatından örneklerle süsleyerek ahenkli bir üslupla anlatması, eserinin nesiller boyu geniş kitlelerce kabul görmesinin en büyük nedenidir.

Klasik Yunan ve Roma Mitolojisi, Olympos tanrıları ile ilgili ayrıntılı ve ilgi çekici bilgilerin bunun yanında Cupido ve Psykhe’nin aşk hikâyesi, Troya Savaşı ve Odysseus’un epik yolculuğu gibi kahramanlık öyküleri ile Homeros, Ovidius, Vergilius, Lord Byron ve Milton gibi klasik şair-yazarlardan alıntılara da bulunduran zengin bir içerik sunuyor…

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi