Pdf Kitap Arşivi

Klasik Yunan Mitolojisi Pdf indir

Klasik Yunan Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Klasik Yunan Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Klasik Yunan Mitolojisi kitabı yazar Şefik Can tarafından kaleme alınmıştır. Klasik Yunan Mitolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Klasik Yunan Mitolojisi kitabın Ötüken Neşriyat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Klasik Yunan Mitolojisi pdf oku, Klasik Yunan Mitolojisi PDF yandex, Klasik Yunan Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Klasik Yunan Mitolojisi PDF Oku

Dünya üzerinde hayat başladıktan milyonlarca sene sonra, varlıkların en güzeli, en şereflisi, en müthişi olan insan yaratıldı. İnsanlar yeryüzünde görülüp ve düşünmeye ve hayal kurmaya başladıkları zamanlarda kâinatı ve kendilerini yaratan tanrıyı aramışlardır.
Esasen insan yaradılışı itibariyle yaradanı aramak fıtratında halkedilmiştir. Henüz ilmin ışık tutamadığı ve tarihin kaydedemediği, mazinin o karanlık devirlerinde insan, Tanrısını arada bir güneşte, arada bir yıldızda, arada bir denizde, arada bir ateşte aramış ve kendi aklınca bulmuş sanarak temsilî heykelini yapmış, mabedini inşa etmiş ve ona tapmıştır.
Şu bir gerçek olaydır ki, mağaralarda yaşayan en iptidai insandan, atom devrinin en mütekâmil insanına gelinceye kadar “insanlık” hiçbir zaman Tanrısız kalmamış ve Tanrısız yaşamamıştır. Tanrıya inanmadığını sandığı, daha doğrusu Tanrısını inkâr ettiği zamanlarda bile, insan, yalnızca Tanrısını değiştirmiştir, yani bir inancı bırakmış, başka bir inanca sarılmıştır. Dün inandığını bugün inkâr ederken, zavallı, bir mabetten yeni bir mabede girdiğinin farkına varmamış, inkârın da bir iman olduğunu anlayamamıştır.
Eski Yunanlıların inandıkları tanrı, tanrıça ve kahramanların hayat ve maceralarından bahseden Mitoloji’yi okurken, insanoğlunun, kendini yaratan Tanrısını, arama ve bulma hususunda yüzseneler boyunca ne hayaller kurduğunu, ne gayretler sarfettiğini göreceğiz.

Sayfa Sayısı: 564

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Ötüken Neşriyat

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu