Edebiyat Kitapları

Klara İle Güneş Pdf indir

Klara İle Güneş pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Klara İle Güneş kitap ile ilgili özet bilgiler. Klara İle Güneş kitabı yazar Kazuo Ishiguro tarafından kaleme alınmıştır. Klara İle Güneş kitabı 264 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Klara İle Güneş kitabın 1. Basım Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Klara İle Güneş pdf oku, Klara İle Güneş PDF yandex, Klara İle Güneş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Klara İle Güneş PDF Oku

“Güneş her zaman bize ulaşmanın yolunu bulur.”

Günümüzün en büyük yazarlarından Kazuo Ishiguro, Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazandıktan sonra yayımlanan ilk romanı Klara ile Güneş’te, yeni teknolojilerin etkisiyle köklü değişimler geçirmiş bir toplumda yaşanan, sevgi, umut ve fedakârlığa dair unutulmaz bir hikâye anlatıyor.

Sıra dışı gözlem kabiliyetine sahip bir yapay zekâ olan Klara, kendisi gibi “Yapay Arkadaş”ların satıldığı mağazadaki yerinden insanları izleyip dış dünyayı öğrenmeye çalışır, onu yeni evine götürecek o özel çocuğu sabırla bekler. O çocuk nihayet çıkageldiğinde, Klara kendini ezici endişelar ve kırılgan umutlarla dolu bir dünya çapında bulacak, sarsılmaz bir adanmışlıkla bağlandığı Güneş’in yardımıyla bir mucizeyi gerçek kılmaya çalışırken insan denen canlıyı bütün zaafları ve çelişkileriyle tanıma fırsatı bulacaktır.

“Klara ile Güneş dingin duygusal yoğunluğu sayesinde Ishiguro’nun büyük bir düzyazı üslupçusu olarak yerini sağlamlaştırıyor.” Evening Standard

“Beni Asla Bırakma’yı sevenlere göre bir roman: O kitabın DNA’sındaki duygusal açıklık, kendimizi dışarıdan görebilme niteliği ve insanlığa dair ‒tam anlamıyla iyimser denemese de‒ şefkatli, bir hayli etkili ve hakiki bakış burada da mevcut.” The Times

“[Kazuo Ishiguro] büyük bir duygusal güce sahip romanlarında, dünyayla bir bağlantımız olduğu yanılsamasının altında yatan dipsiz uçurumu açığa çıkardı.”

2017 Nobel Edebiyat Ödülü’nün gerekçesinden

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu