1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Kınalı Çiçekler Pdf indir

Kınalı Çiçekler Pdf indir
0

Kınalı Çiçekler pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Kınalı Çiçekler kitap ile ilgili özet bilgiler. Kınalı Çiçekler kitabı yazar Alka Joshi tarafından kaleme alınmıştır. Kınalı Çiçekler kitabı 424 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Kınalı Çiçekler kitabın 1. Basım Arkadya Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kınalı Çiçekler pdf oku, Kınalı Çiçekler PDF yandex, Kınalı Çiçekler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kınalı Çiçekler PDF Oku

Hayallerin yükü ne kadar ağırdır bir kadının omuzlarında?

1950’li senelerın Hindistan’ındaki ücra bir köyde, daha çocuk yaşta sevmediği bir adamla zorla evlendirilen Lakshmi, ona yaşamı zindan eden eşinden kaçmayı ve bir gün kuşlar kadar özgür olmayı aklına koymuştur. Annesine ve ondan önceki tüm kadınlara kader olan bu yıkıcı düzeni bozmaya kararlıdır. Nihayet bir gün, yanına yalnızca hayallerini alarak yalın ayak çekip gider ve kendini Jaipur’daki Pembe Şehir’de bulur. Kayınvalidesinden öğrendiği becerilerle hayat kadınlarına kına yakmaya, hasta kadınlara şifa olmaya başlar. Çok geçmeden de zengin ve soylu bir mimar olan Samir’le kesişir yolları. Bu yakışıklı adamın desteği sayesinde ünlü bir kına sanatçısı olarak namı sosyeteye kadar ulaşır. Üst sınıfa mensup tüm bu zengin ve gösterişli kadınların evlerine girip sırlarına vakıf olurken, kendi sakladığı sırlarla birlikte Samir’e beslediği aşkı da daha derinlere gömmeye çalışır.
Bunun yanı sıra ününe ün, servetine servet katarak hayalleriyle ördüğü merdivenleri çıkıyor olsa da kalbinin bir köşesinde ailesine yeniden kavuşabileceği günü hasretle beklemektedir. Ne var ki günün birinde kapısının önünde biten fazla sevdiği annesiyle babası değil, en büyük kâbusu yani elinden canını zor kurtardığı kocası Hari’dir. Üstelik yanında Lakshmi’nin önceden hiç görmediği ama kardeşi olduğunu iddia eden bir kızla çıkagelmiştir. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağını anlayan Lakshmi bildiği, alıştığı hayat ve kurduğu tüm hayaller parçalanmak üzereyken gerçek sevginin, bağlılığın ve kadın olmanın gücünün ne demek olduğunu yeniden keşfetmek zorunda kalacaktır.

Alka Joshi’nin kıymetli kaleminde hayat bulan Kınalı Çiçekler, hayallerine yürekten inanan bir kadının kuvvetli mücadelesini gözler önüne çıkarıyor.