1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler Pdf indir

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler Pdf indir
0

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler kitap ile ilgili özet bilgiler. Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler kitabı yazar Sinan Canan tarafından kaleme alınmıştır. Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler kitabın Tuti Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler pdf oku, Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler PDF yandex, Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler PDF Oku

Harika bir kitap okumak istiyorsanız… İşte, okumaktasınız zaten! .(Murat Menteş) Sinan Canan, bi hayli fazla şakatüel bir bilim insanı.[n]Beyin adlı bilimsel “stand-up” gösterilerinin yıldızı. Zor sorulara hem gülünç hem de isabetli yanıtlar veriyor:

-Kaos teorisi nedir?
-Tam olarak kaç tane tabiat kanunu var?
-Evrim ile ilgili neden yanılıyoruz?
-Bilinç dışı eylemlerim, bilinçli eylemlerimden katbekat fazlaysa acaba ben, kendim miyim?
-Lost’ta yahut Matrix’te yaşıyor olabilir miyiz?
-Birbirimizi neden tam anlamıyla anlayamıyoruz?
-Aşk bize neler yapıyor?
-Cinsellik neden sürekli olarak satıyor ve satacak?

“İnsan beyni; 1,4 kg ağırlığında, su, yağ, protein, şeker ve tuzdan bir araya gelen bir jöledir.” diyen yazar, bu jöleye korkusuzca balıklama dalıyor! Velhasıl… Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, bilmek isteyeceğiniz şeylerle dolu bir kitap.(Murat Menteş)

Rönesans’taki gibi bir Leonardo bekleyemeyiz artık. Çünkü bilgi havzası büyüdükçe hâkim olmak için onu böldük, dallara ayırdık. Mecburduk. Ama bu kez de körün fili tarifi düzeyinde bakar olduk “hakikat”e. Şimdi disiplinler arası, hatta disiplinler üstü bir kavrayışa ihtiyacımız var. Sinan Canan’ı bu yüzden fazla önemsiyorum: Kadim olanla modern olanı, Doğu’yla Batı’yı, farklı disiplinleri harmanlayıp kavradığı için; “hakikat”i “gerçek”in üstüne koyduğu için. (Cem Mumcu)

Popüler bilimsel bir kitap, bazı zamanlarda bu kadar güzel, edebî ve masalsı bir dille yazılır. Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, bu kadar yumuşak bir dille yazılıp hem okuyanın kendisini dönüştürmesine hem beynin çalışma şekilini anlamasına hem de evrendeki ahengi öğrenmesine katkıda bulunan nadir kitaplardan… Sanırım birden fazla okumak zorunda kalacaksınız. Kitap bittiğinde artık eski ben’inizi geçmişte bırakıp hınzır bir gülümsemeyle önceki inançlarınızı anımsayacaksınız. Çünkü değiştiğinizi anlayacaksınız. Sahip olduğunuz inançlar hususunda değişime cesaretiniz varsa okumaya başlayın. Okuduktan sonra aynı kişi olmayacağınızı garanti ederim. (Sultan Tarlacı)

Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Tuti Kitap