1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü Pdf indir

Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü Pdf indir
0

Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü kitap ile ilgili özet bilgiler. Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü kitabı yazar Mehmet Hasgüler tarafından kaleme alınmıştır. Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü kitabı 14 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü pdf oku, Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü PDF yandex, Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kıbrıs-Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Elinizdeki kitap Kıbrıs’ı tarihsel bir serüven içinde kurumlar, aktörler ve kavramlar üzerinden anlatan bir sözlük. Özellikle aktörler, yani siyasi önderleri olabildiğince akıcı ve kişisel macerasıyle ve dönemin iç ve dış konjonktürü içinde ele alıp okuyucuyla paylaşmak ve bu vesileyle Kıbrıs Türk ve Rum cemaatlerinin modernleşmesinde öne çıkan isimleri farklı ve derinlikli araştırmalara yol açacak ipuçlarını gösteriyor.
Kıbrıs Siyasi El Kitabı ve Sözlüğü adlı çalışma
Kıbrıs adasının tarihi ve kültürel mirasına ilişkin temel bilgileri de kapsamaktadır. Kitapta bulunan aktörler genelde iki toplum yönünden büyük çoğunluğu etkileyecek kırılma noktalarıyla örtüşen şahsiyetler. Bu bağlamda kırılma noktaları yönünden rol oynayan tüm aktörlere olabildiğince yer verildi. Bu çalışma, başında söylendiği gibi, alfabetik biçimde aktörlerin kurumların ve kavramların içinden Kıbrıs’ın son bir asrının özeti ve kırılma noktalarını da anlatmaya çalışmaktadır. Bunun bunun yanında biyografiler üzerinden siyasi hadiselerin anlatımı, okuyucular yönünden sürükleyici olduğu kadar genel bir perspektifin özüne ilişkin manalı bir sonuç çıkarmaveya katkısı olmaktadır.
Bu aktör anlatımlarındaki ayrıntılı bilgiler ve değerlendirmeler kitabı sözlükten uzaklaştırırken, almanak türü bir çabadan da ayrılmasına ve özgün bir çalışma olmasına yol açmaktadır.

 

 

Kapak:Füsun T. Elmasoğlu

Yay.Yön: Mustafa Küpüşoğlu