1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Keşanlı Ali Destanı Pdf indir

Keşanlı Ali Destanı Pdf indir
0

Keşanlı Ali Destanı pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Keşanlı Ali Destanı kitap ile ilgili özet bilgiler. Keşanlı Ali Destanı kitabı yazar Haldun Taner tarafından kaleme alınmıştır. Keşanlı Ali Destanı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Keşanlı Ali Destanı kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Keşanlı Ali Destanı pdf oku, Keşanlı Ali Destanı PDF yandex, Keşanlı Ali Destanı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Keşanlı Ali Destanı PDF Oku

Keşanlı Ali Destanı dilden dile çevrilerek dünyanın birden fazla ülkesinde sahnelenmiş; oyuncusu ve seyircisiyle bütünleşmiş; dahası, Türk tiyatrosuna senelerca öncülük etmiş bir başyapıt.

Haldun Taner’in “gecekondu ortamında bir kahramanlık mitosunun parodisi” dediği, modern epik tiyatronun en güzel emsallarinden biri sayılan oyunda, geleneksel gösteri sanatlarımızın bir çok özelliği çağdaş bir yorumla sunuluyor. Yaratılan tipler öylesine gerçek, öylesine canlı ki, hemen her toplumun sosyal ve ekonomik açıdan benzerlik gösteren kesimlerinde karşımıza çıkıveriyorlar. Bu nedenle, Sineklidağ efsaneleri Keşanlı Ali ve Zilha ister İstanbul’da, ister Berlin’de, ister Londra, Beyrut ve Budapeşte’de, isterse Hamburg’da, nerede olursa olsun hep aynı ilgi ve sevgiyle karşılandı.

“Bizim geleneklerimizden, bizim insanımız ve konularımızdan yola çıkıp, bütün bunları, öz Türkçemiz ve bize özgü bir görüş şekili ile çağdaş dünyanın verileriyle aktarmak”tan söz ediyordu ‘tiyatro düşünürü’ Haldun Taner… Keşanlı Ali Destanı’nda büyük usta işte bu sözünü yerine getiriyor.

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları