Pdf Kitap Arşivi

Kent İmgesi Pdf indir

Kent İmgesi pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Kent İmgesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kent İmgesi kitabı yazar Kevin Lynch tarafından kaleme alınmıştır. Kent İmgesi kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Kent İmgesi kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kent İmgesi pdf oku, Kent İmgesi PDF yandex, Kent İmgesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kent İmgesi PDF Oku

“Bu ufak ve okunabilir kitap geniş ölçekli tasarım kuramına yapılmış en mühim modern katkılardan biridir.” David A. Crane, Journal of the American Institute of Planners

Çoğunlukla, bir şehirde yaşamanın aslında bir imgede yaşamak olduğu unutulur. O kentin caddeleri, bulvarları, kıyı şeritleri, tarihi binaları, görkemli köprüleri, alışveriş merkezleri hep bir izlenimi pekiştirir gibidirler. Üstelik bir kenti algılayış zaman içinde olduğu gibi, kişiden insana de değişir. Herhalde aynı olduğunu ileri sürebileceğimiz tek şey olsa olsa akla gelen sorulardır: İçinde hareketli bir yaşantının sürdüği bir kentin yapısı tam anlamıyla ne anlama gelmektedir? Yaşadığımız kente ilişkin edindiğimiz imge hangi hassasğın ürünüdür? Bir yerde iki kere kaybolmak olabilecek müdür? Kişisel tarihimize eşlik eden bir kent tarihinden söz etmek olabilecek mü?

Sayfa Sayısı: 215

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu