1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kent İçi Metro Tünelciliği Pdf indir

Kent İçi Metro Tünelciliği Pdf indir
0

Kent İçi Metro Tünelciliği pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Kent İçi Metro Tünelciliği kitap ile ilgili özet bilgiler. Kent İçi Metro Tünelciliği kitabı yazar Murat Canbal tarafından kaleme alınmıştır. Kent İçi Metro Tünelciliği kitabı 156 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 24 ebatında olan Kent İçi Metro Tünelciliği kitabın 1. Basım İdeal Kültür Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kent İçi Metro Tünelciliği pdf oku, Kent İçi Metro Tünelciliği PDF yandex, Kent İçi Metro Tünelciliği PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kent İçi Metro Tünelciliği PDF Oku

İnsanoğlunun son bir asırdır yüz yüze kaldığı en büyük salgın hastalık, COVID-19 ile kent içinde ulaşım hizmeti veren toplu taşıma araçları bir anda dünyanın en güvensiz alanı halini aldı. Dünyanın bir çok ülkesinde kent içi toplu taşıma ulaşımı hemen hemen hizmet verememe durumuna gelmiş, bunun yanında bireylerin özel araçlara yönelmesi neticesinde da kent içi trafik sıkışıklığı, yaşamı durdurma noktasına getirmiştir. Geniş istasyon alanlarına, vagon sayıları arttırılmış bi hayli hızlı tren taşıtları ile son derece modern ve teknolojik donanımlı kent içi metro ağına sahip ülkelerde, bir takım kısıtlamalar olsa bile ulaştırma hizmetinin aralıksız devam edebilmiş olması kent içi metroların önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Metro tünelciliği, mühendislikten mimariye, kültürden sanata bir çok bilgi ve tekniği kapsayan bir alandır. Doğru tekniğin seçiminden uygulanmasına, metro hattının oluşturulmasından yolcuyu rahatlatacak bir mimari tasarım ile tamamlanmasına uzanan bir çok öğeyi barındırır içinde. Gerçekten yerin altında bilinmeyen bir yolda sıra sıra ilerlemek macera dolu bir yolculuktur. Tünel yapımı sırasında zemin içinde boşluk açarak ilerlerken yaşanan, yerin altında ve yeryüzünde değişkenlik gösteren, bir çok durumla karşı karşıya kalınmaktadır. Bu değişken veriler altında sürekli olarak olarak geliştirilen mühendislik tasarımları ve hesaplamaları ışığındatünel inşaatına devam edilmesi gerekmektedir. Eser, her biri adeta yaşayan proje olarak tanımlanabilecek metro tüneli yapımının yer altındaki kazı safhasını dünya çapından örneklerleincelemektedir.