1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Kendine Ait Bir Oda Pdf indir

Kendine Ait Bir Oda Pdf indir
0

Kendine Ait Bir Oda pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Kendine Ait Bir Oda kitap ile ilgili özet bilgiler. Kendine Ait Bir Oda kitabı yazar Virginia Woolf tarafından kaleme alınmıştır. Kendine Ait Bir Oda kitabı 13×20 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Kendine Ait Bir Oda kitabın Ciltsiz İndigo Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kendine Ait Bir Oda pdf oku, Kendine Ait Bir Oda PDF yandex, Kendine Ait Bir Oda PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kendine Ait Bir Oda PDF Oku

Edebiyat dünyasının feminist bir makalesi olarak adlandırılan Kendine Ait Bir Oda, kadın hareketinin elinden düşürmediği mühim kitaplardan biri olmayı başarıyor. Erkeklerin kadınlara uyguladığı baskının ve her zaman süre gelen “Eşitlik” tartışmasının cevabını tarihten alıntılar yaparak yanıtlıyor.

“Kadın ve edebiyat” içindeki bağlantıyı kurmaca bir yazıyla ve karakterleriyle anlatan Woolf, kadınların neden daha az şiir yazdığını yahut neden erkekler kadar yaratıcı olamadığını anlattığı eserinde, tarihsel süreç içinde kadının toplumdaki yerini de konu alıyor. Kadınların dünyasına dair enteresan tespitleri, farklı bakış açılarını içeren eserinde Woolf, odasındaki duvarı verdiği yanıtlarla örmeye çalışıyor ve şöyle sesleniyor kadınlara: “Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!”