Felsefe Kitapları

Kendime Düşünceler Pdf indir

Kendime Düşünceler pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Kendime Düşünceler kitap ile ilgili özet bilgiler. Kendime Düşünceler kitabı yazar Marcus Aurelius tarafından kaleme alınmıştır. Kendime Düşünceler kitabı 12,5 x 20,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kendime Düşünceler kitabın Yunanca İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kendime Düşünceler pdf oku, Kendime Düşünceler PDF yandex, Kendime Düşünceler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kendime Düşünceler PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Marcus Aurelius (MS 121-MS 180): MS 121 senesinde Roma’da dünyaya geldi. Fronto, Apollonius Chalcedonius gibi döneminin ileri gelen hatip ve filozoflarından özel dersler aldı. MS 161-180 senelerı içinde Roma İmparatoru olarak hüküm sürdü. “Stoacı İmparator”, “Filozof İmparator” gibi sıfatlarla anılan Marcus Aurelius, barışçı bir insan olmasına rağmen hükümdarlığının çoğunu seferlerde geçirdi. MS 169 yılı sonlarında Germen kavimlerine karşı tertip edilen bir sefer esnasında yazmaya başladığı Kendime Düşünceler, Stoacılık özellikle de

Roma Stoası yönünden büyük bir öneme sahiptir.Sağlam bir eşitlik ve özgürlük inancına sahip olan Marcus Aurelius imparatorluğu boyunca doğayı bilip anlayarak yaşamaya çalışmış, her şeyin ortasına insanı koymuştur. Günlük olarak kaleme alınmış bir özdeyişler ve düşünceler derlemesi denebilecek Kendime Düşünceler eserinde kendinden önceki caesarları ve filozofları eleştirmekle yetinmeyip, kendi kendini de sorguya çekerek bir vicdan muhasebesi de yapar. Sonraki kuşaklara, kilise düşünürlerine, Rönesans’a da temel olan Kendime Düşünceler, Stoa felsefesinin bilinmesi yönünden şimdilerde de çok kıymetli bir kaynaktır.

 

Editör : Koray Karasulu

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu