1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Kendileriyle Savaşanlar Pdf indir

Kendileriyle Savaşanlar Pdf indir
0

Kendileriyle Savaşanlar pdf indir, Felsefeciler türünde kaleme alınan Kendileriyle Savaşanlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Kendileriyle Savaşanlar kitabı yazar Nafer Ermiş tarafından kaleme alınmıştır. Kendileriyle Savaşanlar kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Kendileriyle Savaşanlar kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kendileriyle Savaşanlar pdf oku, Kendileriyle Savaşanlar PDF yandex, Kendileriyle Savaşanlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kendileriyle Savaşanlar PDF Oku

Stefan Zweig, Kendileriyle Savaşanlar’da Hölderlin, Kleist ve Nietzsche’nin yaşamöykülerini anlatıyor. Bu üç yazarın hayatlarının ortak yanı, mizaçlarını tespit eden hemen hemen tabiatüstü bir güçle bitmek bilmeyen bir iç mücadeleyi sürdürmeleridir. İçlerindeki bu güç, hayatlarının birer tragedya olarak sürüp, öyle sona ermesine neden olmuştur. Yazar, Hölderlin, Kleist ve Nietzsche’nin yaşamöykülerini çağdaşları Goethe’nin yaşamından kesitlerle birlikte ele almıştır. Goethe’nin karşı kutbu oluşturan yaşamı algılayışı, şekilleyişi ve hayatla yaratıcılık içinde kurduğu bağ, sergilenen yaşamların değişikliklarını daha belirgin hale getirmektedir.

Zweig, Kendileriyle Savaşanlar’da yaratıcılık macerası, anlaşılma sorunu ve sanatçının çevresine karşı tutumunu gerçeğe bağlılıktan ayrılmadan, derin bir hassaslıkla işlemiştir.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 358

Baskı Yılı: 2011

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları