1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) Pdf indir

Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) Pdf indir
0

Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) kitap ile ilgili özet bilgiler. Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) kitabın Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) pdf oku, Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) PDF yandex, Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kemal’in Türkiye’si (La Turquie Kamaliste) PDF Oku

Araştırmacıları ve yazarlarıyla, Boyut’tan çok özel bir eser; Kemal’in Türkiye’si…

Kemal’in Türkiye’si, okuyucuları Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlik senelerına bir yolculuğa çıkarıyor. Erken Cumhuriyet Dönemi’ndeki “Yeni Türkiye”yi dünyaya tanıtan La Turquie Kamaliste dergisine ve “Genç Cumhuriyet”e; günümüz tarihçileri ve yazarları, bugünün Türkiye’sinden bakıyor. Orijinal fotoğraflar, kapaklar ve 1934-1948 senelerı içinde yayınlanmış tüm fasiküllerin nadide tıpkıbasımlarının da bulunduğu bu kitap, bunun yanı sıra Cumhuriyet tarihine dair çok mühim bir belge niteliği de taşıyor.

Bozkurt Güvenç, Murat Belge, Orhan Koloğlu, Altan Öymen, Ayşe Hür gibi mühim bilim insanları ve yazarların değerlendirmeleriyle zenginleşen eser, La Turquie Kamaliste dergisinde bulunan makaleleri Türk kimliği, eğitim, mimarlık ve ekonomiye dair alt başlıklarda, ayrıntı kısmıyla inceliyor.

Ön bölümünde araştırmacı ve yazarların incelemeleri, arka bölümünde ise derginin eşsiz tıpkıbasım sayfaları ve La Turquie Kamaliste’i yaratan isimler ile ilgili bilgiler sunan 384 sayfalık bu kapsamlı eser, okuyucularına isimlerine özel sertifikasıyla sunuluyor.

Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyut Yayın Grubu