Din Kitapları

Kelt ve Germen Paganizmi Pdf indir

Kelt ve Germen Paganizmi pdf indir, Diğer İnançlar türünde kaleme alınan Kelt ve Germen Paganizmi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kelt ve Germen Paganizmi kitabı yazar Erhan Altunay tarafından kaleme alınmıştır. Kelt ve Germen Paganizmi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Kelt ve Germen Paganizmi kitabın Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kelt ve Germen Paganizmi pdf oku, Kelt ve Germen Paganizmi PDF yandex, Kelt ve Germen Paganizmi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kelt ve Germen Paganizmi PDF Oku

Kuzey inançları ve Germen paganizmi, bugünkü Avrupa’nın ve Batı medeniyetinin oluşmasında mühim bir yer tutar. Özellikle kuzey ülkeleri, bugün bile eski pagan inançlarını farklı şekillerde sürdürmeye devam ediyordir.

Avrupa kültürünü anlamak için Germen paganizmini iyi anlamak gerekir. Avrupa’da, özellikle Kelt bölgelerinde, Rönesans’tan sonra “Kelt kültürüne dönüş” başlamıştır ve başta Wicca olmak üzere bir çok neo-pagan akımı da Kelt kültüründen etkilenmiştir. Bunun yanı sıra neo-paganizmde bulunan mühim kutsal günlerin Kelt kültüründen geliyor olması da bu kültür üzerinde özellikle durmayı gerektirir. Ayrıca Anadolu’nun da bir Kelt yerleşimi olduğu unutulmamalıdır.

Kelt paganizmi Anadolu topraklarına hiç yabancı değil… Trakya’dan Anadolu içlerine kadar bir çok bölgede var olmuş olan Kelt paganizmi, hem Anadolu inançları üzerinde hem de Anadolu insanı üzerinde mühim kalıntılar bırakmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu