1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kelt Mitolojisi Pdf indir

Kelt Mitolojisi Pdf indir
0

Kelt Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Kelt Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kelt Mitolojisi kitabı yazar Bill Price tarafından kaleme alınmıştır. Kelt Mitolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Kelt Mitolojisi kitabın Kalkedon tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kelt Mitolojisi pdf oku, Kelt Mitolojisi PDF yandex, Kelt Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kelt Mitolojisi PDF Oku

Bu çalışma kuzeybatı Avrupa’nın Atlantik kıyılarının toplu olarak Keltler diye bilinen -İrlandalı, Galli, İskoç, Manx, Cornish ve Breton- halklarının hayatta kalan mitolojisiyle alakalıdir. Kitap genelde mitlerin ne ve niçin olduklarını kısaca ele alarak başlamaktadır. Ardından Romalılar gelmeden önce Britanya ve İrlanda’da yaşayan Kadim Keltler’in aslında kim olduklarını ve içinde yaşadıkları toplumun yapısını ele alır. Son bölüm ise genelde hikâye anlatımıyla ve sözlü geleneğin bir parçası olarak Hıristiyanlık öncesi kültür içinde bir araya gelen mitolojik hikâyelerin Hıristiyanlığa dönüşümde nasıl ve ne biçimde canlı kalıp modern çağdaki bizlere ulaştığıyla alakalıdir.

Bu kitap, hikâyeler ve hikâye anlatımı, bu dünya ve öbür dünya ile ilgilidır. Hikâyeler acıklı, romantik, etkileyici veya gülünç, arada bir de bunlardan bazılarının bileşimi olabilir. Bunlar büyüleyici veya acımasız biçimde gerçekçi, ölçü olarak destansı veya çok kişisel, sembolizm ve ima dolu veya tamamen doğrudan, zekice gerçekleştirilmiş edebiyat çalışmaları veya farklı zamanlarda icat edilmiş saçmalıklar olabilir.

Bu hikâyeler ozanlar ve hikâyeciler tarafından anlatıldığında dünya çok değişik bir yerdi ve bizler bunların içerdiği gizli anlamların ve göndermelerin hepsini olabileceken asla tam anlamıyla anlamayacağız, ama öyle bile olsa, bunlar halen içinde yaşadığımız dünyayla alâkalı olabilir. Tüm büyük sanatlar gibi Kelt mitleri de temel olarak insan olmanın nasıl bir şey olduğuyla alakalıdir ve diğer şeyler değişse bile bu çoğunlukla aynı kalan bir şeydir.

Sayfa Sayısı: 130

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kalkedon