Edebiyat Kitapları

Kehribar Geçidi Pdf indir

Kehribar Geçidi pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Kehribar Geçidi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kehribar Geçidi kitabı yazar Nazan Bekiroğlu tarafından kaleme alınmıştır. Kehribar Geçidi kitabı 608 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Kehribar Geçidi kitabın 1. Basım Timaş Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kehribar Geçidi pdf oku, Kehribar Geçidi PDF yandex, Kehribar Geçidi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kehribar Geçidi PDF Oku

Kusurlu bir sikke elden ele, keseden keseye geçerek bütün Roma’yı nasıl dolaşır?

Hikâyeyi hikâyeye, yolu yolcuya, rüyayı rüyete, yedi kişiyi erdemli bir köpeğe nasıl bağlar?

Gölgelerin mağarasına dönen haberci her seferinde niye taşlanır?

Kehribar Geçidi, MS 300’lü senelerda İmparator Diocletianus Roma’sında bu sorulara yanıt arıyor.

Okuyucularını Forum’un, Colosseum’un, Senato’nun, Tiber ırmağının, Şifa Tapınağı’nın, sonradan kaybedilmiş yahut hiç edinilmemiş özgürlüklerin, hitabetin, yazmaların, lâhitlerin, şifalı otların, kurtların kuşların, dağların, en dehşetli dövüşlerin, toga picta’nın ve dikenli deniz salyangozlarının içinde uzun bir yolculuğa davet ediyor.

Berrak fakat derin dili, karakterlerinin canlılığı, hadiselerinın sürükleyiciliği, dönemsel ayrıntı kısmının zenginliği, can yakıcı meselelerinin her daim geçerliliği ile tarihin özel bir noktasından çekip çıkarılmış olsa da evrensel insanlık hallerine dair söyleyecek sözü olan destansı bir başyapıt. Sekiz yıllık bir emeğin sonucu.

“Sanki ölmüşüz de bu dünya çapındaki günlerimizi anarak söz ediyoruz seninle. Sanki bu dünya çapındaki yaşamımız bitmiş de biri, bütün dertlerimize dönüp şöyle bir bakalım diye omuzumuzu okşar gibi. Bitti artık, geçti, der gibi.”

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu