1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kehanetler Kitabı Pdf indir

Kehanetler Kitabı Pdf indir
0

Kehanetler Kitabı pdf indir, Kehanet türünde kaleme alınan Kehanetler Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Kehanetler Kitabı kitabı yazar Laonİcus Chalcondyles tarafından kaleme alınmıştır. Kehanetler Kitabı kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kehanetler Kitabı kitabın Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kehanetler Kitabı pdf oku, Kehanetler Kitabı PDF yandex, Kehanetler Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kehanetler Kitabı PDF Oku

Arka Kapak Yazısı  

 

Kitapta bulunan 17 kehanet ve 28 Osmanlı tablosu, bakır üzerine işlenmiş ve özgün baskı buradan yapılmıştır. Tam metindir. Fransızca özgün yorum ve tablolar eşliğinde Türkçe çevirileri eklenmiştir.

Chalcondyles, belki de canlı tanığı olduğu olaylar sebebiyle öylesine ince ayrıntılara dikkat etmiştir ki bu dikkati ve gözlemleri günümüzün tarihçilerini şaşırtmaktadır. Misal verilecek olursa, bir dilencinin yahut bir İranlı, Ermeni veya Arap tüccarın nasıl giyindiğine, belindeki kuşağın nasıl bağlanırsa ne anlama geldiğine varıncaya kadar yazmıştır.

“Kehanetler” bölümünde inanılması zor bilgiler iletilmiştir. Hiç şüphesiz geleceği hiç kimse bilemez ve müminler için geleceği bilebilmek yalnızca Tanrı’ya mahsustur. Lakin bu “kehanetleri” birer prognoz/öngörü olarak değerlendirirsek, kitabın yazıldığı zamandan yüzsenelerca sonra hemen hemen bire bir gerçekleşen bu öngörüleri dikkatle incelemek gerektiği açıktır.