1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kayıp Kentten Manevi Vatana Pdf indir

Kayıp Kentten Manevi Vatana Pdf indir
0

Kayıp Kentten Manevi Vatana pdf indir, Etnoloji türünde kaleme alınan Kayıp Kentten Manevi Vatana kitap ile ilgili özet bilgiler. Kayıp Kentten Manevi Vatana kitabı yazar Boğos Levon Zekiyan tarafından kaleme alınmıştır. Kayıp Kentten Manevi Vatana kitabı 16 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kayıp Kentten Manevi Vatana kitabın Aras Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kayıp Kentten Manevi Vatana pdf oku, Kayıp Kentten Manevi Vatana PDF yandex, Kayıp Kentten Manevi Vatana PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kayıp Kentten Manevi Vatana PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

Kayıp Kentten Manevi Vatana, kimlik, vatan, etnik aidiyet, azınlıklar konularıyla alakalı tartışmaları özgün bir yaklaşımla konu alıyor. Orijinali İtalyanca olan kitap, Zekiyan’ın 1981-1996 senelerı içinde yayımlanmış denemelerinden oluşuyor. Farklı tarihlerde kaleme alınmış olsalar da birbirleriyle bağlantıları yönünden bir bütün oluşturan bu denemeler, etnokültürel bir kimlik olarak Ermenilik üzerinden tarihi dönemler boyunca Doğu’da ve Batı’da gelişmiş toplumsal yapıları, kentleşmeyle kimlik içindeki ilişkileri, çeşitli etnik grupların ve kültürlerin buluşmasını ve bunun sonuçlarını konu alıyor. Yazarın önsözde dile getirdiği gibi, “Bu kitap, her ne kadar bir halkın somut tecrübesinden yola çıksa da, sahip olduğu iç dinamik yönünden, etnik sınırların ötesine uzanan bir önem taşımakta.”

Zekiyan’ın, Hrant Dink Vakfı tarafından tertip edilen “Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye’de Kültürel Etkileşimler Sempozyumu”nda yaptığı “Osmanlı’nın Kendine Özgü Çoğulculuğu ve Tarihin Akışı İçinde Türk-Ermeni İlişkilerine Bir Toplu Bakış Denemesi” başlıklı açılış konuşmasının metni de kitabı tamamlayıcı nitelikte.