1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Karikatür Kitabı Pdf indir

Karikatür Kitabı Pdf indir
0

Karikatür Kitabı pdf indir, Karikatür türünde kaleme alınan Karikatür Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Karikatür Kitabı kitabı yazar Behiç Ak tarafından kaleme alınmıştır. Karikatür Kitabı kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Karikatür Kitabı kitabın Günışığı Kitaplığı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Karikatür Kitabı pdf oku, Karikatür Kitabı PDF yandex, Karikatür Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Karikatür Kitabı PDF Oku

30 yılı taçlandıran karikatür seçkisi!

Çocuklar ve büyükler içinde bir kitap!

Karikatürcü, yazar Behiç Ak, 30 yıllık karikatür birikimini taçlandıran özel bir albümle Günışığı Kitaplığı’nda. Öncelikle çocuklar düşünülerek her yaş için hazırlanan bu özel albümde bulunan 120 karikatür, sanatçının 1982’den beri günlük gazetede yayımlanan binlerce bant karikatürü içinden seçildi. Günlük yaşamdan ufak tefek ama mühim ayrıntılara dikkat çekerek çocukluğu yücelten karikatürler, okul yaşamından arkadaşlığa, çevre hassaslığından hak ve özgürlüklere, büyümekten meslek seçimine bir çok değişik temada mizahla harmanlanmış bir felsefe sunuyor. Ak’ın çocukların çok sevdiği “Gülümseten Öyküler” dizisinin dokuzuncu kitabı da yakında zamanda kitapçı raflarına çıkacak.

Behiç Ak’ın kitaptaki “Çocuklar ve büyükler içinde bir kitap…” başlıklı sunuş yazısından: Çocukları konu alan karikatürleri “büyükler için çizdiğimi” düşünürdüm. Çocukların büyüklerden daha iyi anladığını görünce, bu düşüncemi değiştirdim. “Çocuklar için çizdiğim büyük karikatürleri” diye düşünmeye başladım. Otuz senedir her gün çiziyorum. Şimdi ise, “çocuklar ve büyükler içindeki farkı kaldıran karikatürler” oldukları sonucuna ulaştım. Çocuklarla büyükler içinde tek fark var zaten: Büyükler çocuk olduklarını gizleyebiliyorlar. Çocuklar ise halen bu hususta deneyimsizler.

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı