1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Karikatür-Çizginin Yolculuğu Pdf indir

Karikatür-Çizginin Yolculuğu Pdf indir
0

Karikatür-Çizginin Yolculuğu pdf indir, Karikatür türünde kaleme alınan Karikatür-Çizginin Yolculuğu kitap ile ilgili özet bilgiler. Karikatür-Çizginin Yolculuğu kitabı yazar Emin M. Çizmeci tarafından kaleme alınmıştır. Karikatür-Çizginin Yolculuğu kitabı 16 x 24 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Karikatür-Çizginin Yolculuğu kitabın Türkçe Dahi Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Karikatür-Çizginin Yolculuğu pdf oku, Karikatür-Çizginin Yolculuğu PDF yandex, Karikatür-Çizginin Yolculuğu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Karikatür-Çizginin Yolculuğu PDF Oku

Çizim hususunda çok geniş bir yelpazeye sahip olsak da, politika ve kadın en fazla işlenenlerdir. Bir çizerimizin dediği gibi, “Karikatürün anası insandır”.

Sanatın diğer dallarında olduğu gibi bir üslup oluşturmak çizer içinde çok mühimdir. Bunun içinse zaman ve çok çalışmak gerekir. Tabiidir ki çizer çok değişik çizim tarzlarını da deneme sürecinde olabilir. Eksik çizgi ile ifadeler, sade-az çizgi ile yorucu olmayan çizimler, grafik ağırlıklı, görseli kuvvetli çizimler. Bunun yanı sıra renklendirme de vurguyu yükseltmek için çok elzem olur. Karikatür maliyeti çok az olan bir uğraş sayılabilir. Kurşun kalem, çini mürekkepli kalem, silgi, beyaz kağıt, boya malzemeleri harikalar yaratmak için yeterli gelmektedir.