1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Kardeşimin Hikayesi Pdf indir

Kardeşimin Hikayesi Pdf indir
0

Kardeşimin Hikayesi pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Kardeşimin Hikayesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kardeşimin Hikayesi kitabı yazar Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınmıştır. Kardeşimin Hikayesi kitabı 280 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 23 ebatında olan Kardeşimin Hikayesi kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kardeşimin Hikayesi pdf oku, Kardeşimin Hikayesi PDF yandex, Kardeşimin Hikayesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kardeşimin Hikayesi PDF Oku

”Geçmişi unut
Koy bir kenara
Yeni bir sayfa aç
Kurtar benliğini dünden
Bugünün çocuğu ol”

Mevlânâ

Hayatın en acı yüzüyle çok ufak yaşta tanışan ve ailesiz kalan Ahmet Bey’in münzevi yaşamının ortasına bir cinayet haberi düşüyor. Usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, bir cinayetin gölgesinde kardeşlik bağı, aşk, arkadaşlık, ihanet gibi insana dair tüm duyguların ve duygusuzlukların anatomisini çıkarıyor.

Geçmişle hesaplaşmanın bambaşka bir boyut kazandığı Kardeşimin Hikâyesi, önyargıların kırılması ve başka düşünüş şekilleri sunması yönünden da edebiyatımıza mühim bir katkı. Livaneli bu romanıyla “insan soyunun en soylu duygusu” aşkın, anlamını ve şekillerini merak unsuruyla başarılı bir biçimde harmanlarken okuyanlara muazzam bir deneyim yaşatıyor.

Edebiyatımızın kuvvetli kalemi Livaneli, yalnızca bir cinayetin tanıklarını değil, geçmişin gölgesi yüzünden bugününü yaşayamayanların hikâyesini de anlatıyor. Elinizdeki roman, unuttuklarımıza ve hatırladıklarımıza çıplak gözle bakmamızı sağlayan, hafızalardan silinmeyecek bir insanlık anlatısı…

Kardeşimin Hikâyesi akıcı üslubu ve sürükleyici kurgusunun bunun yanında tüm olabilecek sonları geride bırakan sürpriz finaliyle başucumuza yerleşiyor.

Türkçede çok sayıda baskısı ve dünya dillerine çevirisi yapılan; yayımlandığı günden bu yana fazla satan ve çok okunan kitaplar listesinde zirveyi koruyan Kardeşimin Hikâyesi, Rusça çevirisiyle de okurların beğenisini kazandı.