1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı Pdf indir

Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı Pdf indir
0

Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı kitap ile ilgili özet bilgiler. Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı kitabı yazar Carl Sagan tarafından kaleme alınmıştır. Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı kitabı 672 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı kitabın 1. Basım Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı pdf oku, Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı PDF yandex, Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Isıgı PDF Oku

Bilimsel düşünce insana hakikat ile refah vaat etti ve bu vaadini yerine getirdiği için insanlığın büyük kısmı tarafından kılavuz olarak kabul edildi. Lakin bilimin ışığı, çevresini saran karanlığın büyüklüğü karşısında bir mum alevi kadar cılız ve savunmasız. Bu alevin sönmemesi için bilim bireylerinın bu karanlıkla ve ondan çıkar sağlayanlarla mücadeleyi sürdürmesi gerek.

Carl Sagan, sahte bilim, Yeni Çağ inançları ve köktendinci fanatizm gibi düşünme şekillerinin ürettiği mitleri sınanabilir bilimsel varsayımlardan ayırt edemezsek, hakikat ve refah yolunda ilerlemeye nasıl devam edebileceğimizi soruyor.

Sagan’a göre, bilimi kendimize kılavuz edinmezsek kendi adımıza düşünemeyiz, otoriteyi sorgulayamayız ve sonuçta devletleri yönetenlerin ellerinde oyun hamuruna döneriz; fakat yurttaşlar bilimsel bir eğitim aldıklarında ve kendi fikirlerini üretebildiklerinde, devletleri yönetenler kendileri için değil halk için çalışacaktır.

“Bilimin ne olduğunu ve neden fark yarattığını açıkça ifade ediyor… Bilimin gücüne bir övgü ve aşırı saflığın tehlikeleri karşısında bir ikaz…”

– The Sciences –