1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Karakuşi Hükümler Pdf indir

Karakuşi Hükümler Pdf indir
0

Karakuşi Hükümler pdf indir, Diğer Prestij türünde kaleme alınan Karakuşi Hükümler kitap ile ilgili özet bilgiler. Karakuşi Hükümler kitabı yazar Enis Batur tarafından kaleme alınmıştır. Karakuşi Hükümler kitabı 18 x 18 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 2022 ebatında olan Karakuşi Hükümler kitabın Türkçe Simurg Art Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Karakuşi Hükümler pdf oku, Karakuşi Hükümler PDF yandex, Karakuşi Hükümler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Karakuşi Hükümler PDF Oku

Şair, yazar Enis Batur’dan yine enteresan, değişik bir çıkış geldi. Kitabın adı, bir ihtimal hepimizin zihninde tarihin dip dehlizlerinden gelen “Hükm-i Karakuşi” yani vehm edilmiş hükümler göndermesine odaklanabilir. Aslını söylemek gerekirse yaşadığımız dönemi göz önünde bulundurarak, tamamen bir “Karakuşi Hükümler” cinnetinden geçtiğimizi kimse inkâr edemez. Ama bu kitabın sorunu, derdi başka.
Kitabın 1. Yaprağında sizi bir elmanın durup dururken kendi dalından koparak yere düşmesinin ses tanımı karşılar: “Zamanın arı sesi”! (Pomacavida diye geçiyor Yaşlı Plinius’ta.-EB)

2. Yaprağını okuduğunuzda kulaklarınızda 1669 senesinde ünlü Fransız (İtalyan asıllı) besteci Jean-Baptiste Lully’nin bestelediği “Türk Marşı” çınlayacaktır:
“Bütün zamanları
biribirine karıştıran kristal küre
içinde eriyor bütün sesler renkler.” EB

Kitabın yapraklarını sıra sıra (tasarımı deste biçimde yapıldı) okuduğunuzda sizi hiç ummadığınız bir düş zenginliği karşılayacak. Enis Batur okuru olmanın bunun bunun yanındalığı hiçbir şeyle kıyas kabul etmez.

“Dışarıdan görünmez.
Hissetmeyi bileceksin.
Anlamalı insan: Olup bitenlerin ilk kaynağı gözün dibine oturan şey.”
EB (Karakuşi Hükümler)