Edebiyat Kitapları

Kar Kokusu Pdf indir

Kar Kokusu pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Kar Kokusu kitap ile ilgili özet bilgiler. Kar Kokusu kitabı yazar Ahmet Ümit tarafından kaleme alınmıştır. Kar Kokusu kitabı 13,5 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Kar Kokusu kitabın Türkçe Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kar Kokusu pdf oku, Kar Kokusu PDF yandex, Kar Kokusu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kar Kokusu PDF Oku

Dünya fikirlerle bölünmüş bir halde.

Derin bir şüphe, korku, ajanlar, köstebekler, yasaklanmış fikirler… Hayallerinin ülkesinde acı bir gerçekle karşılaşan idealist insanlar. Devrim hayallerinin ısıtmaya yetmediği bir soğuk savaş… Karlar içinde biblo güzelliğinde bir şehir. Kendilerini kanlı bir macerasın içinde bulan Türkiyeli devrimciler…

Açık pencerelerden içeri kar kokusu sızıyor.
Ahmet Ümit’in klasikleşmiş ve otobiyografik öğelerle bezeli polisiye romanı Kar Kokusu, Türkiye’nin en karanlık günlerinde, tüm devrimcilerin cennet gözüyle baktığı Moskova’da geçiyor. Usta yazar öte yandan dönemin keşmekeşine ışık tutuyor, öte yandan da nefes nefese bir gerilimin ortasında okura sürükleyici bir deneyim yaşatıyor.

Nereye giderse gitsin ülkesini içinde taşırdı insan. Ülke düşüncelere sinerdi, davranış olur, hiç beklemediğiniz bir anda kendini gösterirdi. İsteseniz de kurtulamazdınız ondan, bir tat, bir dokunuş, bir ses, bir koku, bir görüntü olur, aklınıza takılır, çekip götürürdü çocukluğunuzun, gençliğinizin geçtiği yerlere.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu