1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kalp Nefs ve Ruh Pdf indir

Kalp Nefs ve Ruh Pdf indir
0

Kalp Nefs ve Ruh pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Kalp Nefs ve Ruh kitap ile ilgili özet bilgiler. Kalp Nefs ve Ruh kitabı yazar Robert Frager tarafından kaleme alınmıştır. Kalp Nefs ve Ruh kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kalp Nefs ve Ruh kitabın Türkçe Sufi Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kalp Nefs ve Ruh pdf oku, Kalp Nefs ve Ruh PDF yandex, Kalp Nefs ve Ruh PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kalp Nefs ve Ruh PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

“Aşk, tasavvufun özüdür ve aşkın mekânı kalptir.” 

Tasavvufun ele aldığı en mühim kavramlardan olan kalp, nefs ve ruh; günümüz psikoloji ekollerinin en mühimlerinden olan benötesi psikolojinin kurucusu Prof. Dr. Robert Frager’ın kaleminden meraklısıyla buluşuyor. Kalbin arındırılmasını, nefsin terbiye edilmesini ve ruhun tekâmülünü esas alarak bu üç kavramı çeşitli evliya menkıbeleri, hikâyeler, anekdotlar ve ilahiler eşliğinde, birer gelişim haritası sunarak aktaran bu eser, bölüm sonlarında okuruna sunduğu çeşitli gelişim egzersizleri ile de yirmi birinci yüzyılda manevî açlık içinde bulunan ruhlara seslenmeye çalışıyor. 

Birçok mürşid-i kâmilin, dervişin ve mutasavvıfın üzerinde en fazla durduğu kavram olan “aşk” kapsamı içinde şekillenen Kalp, Nefs ve Ruh: Tasavvuf Psikolojisinde Gelişim, Denge ve Uyum, aşkın neşet ettiği merci olan kalbin katmanlarını, bu katmanların tasavvuftaki seyr ü sülûk ile aşılan nefsin yedi mertebesinde hangi kısımlara tekabül ettiğinin derûnî boyutlarını geniş bir şekilde bir biçimde ele alarak, şimdilerde eksikliği duyulan manevî rehberliği vurguluyor.