Felsefe Kitapları

Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi Pdf indir

Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi kitabı yazar Fernando Pessoa tarafından kaleme alınmıştır. Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi kitabı 88 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi pdf oku, Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi PDF yandex, Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi PDF Oku

“Hepimiz kendi dışımızdaki koşulların tutsağıyız.”

 

Fernando Pessoa kendini farklı kişiliklere bölerek, benliğinde sustuklarını dile getirir. Hangi cümlesini kaldırırsanız altında ona dair bir yalnızlık şekiliyle karşılaşırsınız. Pessoa’nın sözcüklerle ördüğü kendine özel o yalnızlık şekili, tanyeri ağarırken yaşanan serinlik gibi hafif bir ürperti taşır.

Proust gibi Pessoa da yaşamın en dar şeritlerinde yürür; içine düşme pahasına derin boşlukların kıyısında dolanır. Hayatının bir anında, bir zihin çakımında bir şeyler görür ve yaşamı boyunca bunun ne olduğunu bulmaya çalışır.

Hemen her eserine derin bir biçimde nüfuz eden Pessoa, edebiyatı kendine sığınılacak bir liman olarak seçmiş ve bu süre boyunca ortaya koyduğı eserlerle sığındığı limanına demir atmıştır.

Daha ufak bir çocukken kendisine çizilen yoldan gitmesi adeta kaderi olan Pessoa, yaşamın içinde olmasına rağmen onu dışarıdan net bir biçimde görebilen nadir yazarlardandır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu