1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah Pdf indir

KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah Pdf indir
0

KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah pdf indir, Tarihi Kişiler türünde kaleme alınan KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah kitap ile ilgili özet bilgiler. KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah kitabı yazar Canan Kuş Büyüktaş tarafından kaleme alınmıştır. KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah kitabı 12,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah kitabın Erdem Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah pdf oku, KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah PDF yandex, KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

KalemKelam ve Kılıç-Babür Şah PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Türkistan bölgesindeki ata yurdunda ufak yaşta tahta çıkan Bâbür, siyasi çekişmeler yüzünden tahtını koruyamayarak çok sevdiği ata yurdundan ayrılmak zorunda kalır. Böylelikle dünyaya geldiğu Türkistan topraklarıyla Bâbürlü Devleti’ni kurduğu ve yaşamının son bulduğu Hindistan içinde yer değiştiren mücadeleyle dolu bir hayat sürer. Hindistan’da kurduğu muazzam Türk devleti bu mücadelenin eseridir.

Bâbür, adil ve merhametli bir devlet adamı olmasının yanında bunun yanı sıra iyi bir aile babası, eş, şair, yazar, hattat ve peyzaj mimarıdır. Tarihi İnsan Yazar serisinin bu kitabında Bâbür Şah’ın yaşamını tüm yönleriyle okuyabileceksiniz.