1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kadınlar Ülkesi Pdf indir

Kadınlar Ülkesi Pdf indir
0

Kadınlar Ülkesi pdf indir, Kadın türünde kaleme alınan Kadınlar Ülkesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kadınlar Ülkesi kitabı yazar Charlotte Perkins Gilman tarafından kaleme alınmıştır. Kadınlar Ülkesi kitabı 198 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19,5 ebatında olan Kadınlar Ülkesi kitabın 1. Basım İlgi Kültür Sanat Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kadınlar Ülkesi pdf oku, Kadınlar Ülkesi PDF yandex, Kadınlar Ülkesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kadınlar Ülkesi PDF Oku

Çıktıkları bir gezide, yalnızca kadınların ve kız çocukların yaşadığı, giriş çıkışın olabilecek olmadığı bir ülkeden bahsedildiğini duyan üç Amerikalı arkadaş, bu gizemli ülkeyi keşfetmek için dayanılmaz bir istek duyar. Bir süre sonra bütün çalışmalarını tamamlayıp Kadınlar Ülkesi’ne hareket ederler. Tahminleri, bir yerlerde mutlaka erkeklerin de yaşadığı, kadınlarınsa kaba, ilkel ve belki de vahşi olduğu yönündedir.

Oraya vardıklarında karşı karşıya geldikları manzara ise onları şaşırtır. İdeal bir sosyal düzen kurmuş bu kadınlar kendi aralarında en ufak çatışmadan uzak, kız kardeşliği hayatlarının merkezine almış, eğitim, kültür, yönetim, ekonomi gibi konularda da diğer toplumlardan çok daha gelişmiştir.

Charlotte Perkins Gilman tarafından 1915’te kaleme alınan, feminist ütopyanın ilk emsallarinden birisi olan Kadınlar Ülkesi, yaşamımıza doğal bir biçimde yerleşmiş birden fazla düşünceyi sorgulamanızı ve toplumsal cinsiyet rolleri üzerine yeniden düşünmenizi sağlayacak.