1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Moliere tarafından kaleme alınmıştır. Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kadınlar Mektebi – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Molière [Jean-Baptiste Poquelin] (1622-1673): Clermont Koleji’nde Latin ve Yunan dili ve edebiyatı dersleri aldı. Hukuk öğrenimi yaptı, bir süre sonra barodan ayrıldı. Oyunlarında insan gerçekliğini hayranlık verici bir derinlikle sergiledi. Yazdığı birden fazla büyük komedya ile tanınan yazar, tiyatroda trup yöneticisi ve oyuncu olarak da çalıştı.

Kadınlar Mektebi Molière’in ilk büyük komedisidir.

Yazar bu eserinde kadın erkek ilişkileri, eş seçimi ve evlilik, aşk ve gençlik konularını ele almış, sahne yaşamının en büyük başarılarından birini elde etmiştir.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2011

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 60

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları