1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İt Kuyruğu Pdf indir

İt Kuyruğu Pdf indir
0

İt Kuyruğu pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan İt Kuyruğu kitap ile ilgili özet bilgiler. İt Kuyruğu kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. İt Kuyruğu kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan İt Kuyruğu kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İt Kuyruğu pdf oku, İt Kuyruğu PDF yandex, İt Kuyruğu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İt Kuyruğu PDF Oku

– Anladım bey, dedim, tabi ki domuzun öldürülmesi gerek. Sen domuzu göster, biz de öldürelim. ama bir mısır ekmeyiz… Babalarımızın babaları da ekmezlerdi. Babalarımızın babalarının babaları da ekmezlermiş!…

– Ekin efendim dedi, tembel tembel oturacağınıza mısır ekin! Mısırlara domuz gelsin, siz de domuzları vurun. Devletin emri de yerine gelsin!

– Başüstüne, ekmesine biz ekeriz, ama bey, bitmez ki… Bizim topraklarda mısır bitmez. Malum a, altı ay, bazı da sekiz ay kış olur, kar kalkmaz!

– Herşeye bir bahane buluyorsunuz! diye bağırdı. Amerikan köylüsü kutuplarda buzun üzerinde karanfil yetiştiriyor. Bir öğrenmişsiniz, olmaz…