Felsefe Kitapları

İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep Pdf indir

İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep kitap ile ilgili özet bilgiler. İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep kitabı yazar Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmıştır. İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2005 ile basılmıştır. ebatında olan İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep kitabın Biblos tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep pdf oku, İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep PDF yandex, İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İsteme ve Tasarım Olarak Dünya-cep PDF Oku

Ama incelemelerimdan çıkan büyük buluş Schopenhauer´di… Evrenin temellerinde her şeyin en iyi olmadığını gören en az bir filozof vardı… Schopenhauer´in karanlık dünya resmini hemen hemen onayladım; ama soruna getirdiği çözümü onaylamadım…
C.C. Jung

Schopenhauer´in bireyler hususunda dile getirdikleri onların kör bir var olma, esenlik isteğinin dile gelişi olduğu şimdi tüm dünya çapındaki toplumsal, siyasal, ırksal gruplarda gözle görünür oluyor. Onun öğretisinin bana gerçeğe uygun bir düşünce gibi görünmesinin bir nedeni de bu. Yanılsamalardan bağımsız oluşu onun aydınlanmış politikalarla paylaşımı yaptığı bir şey. Dünyanın Schopenhauer´inkilerden daha fazla gerek duyduğu pek az düşünce var. Toptan umutsuzlukla yüzleştikleri için başka umutlardan daha fazlasını bilen düşünceler.
Max Horkheimer

Baskı Yılı: 2005

Dili: Türkçe
Yayınevi: Biblos

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu