Pdf Kitap Arşivi

İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü Pdf indir

İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü pdf indir, İstanbul Prestij türünde kaleme alınan İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü kitap ile ilgili özet bilgiler. İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü kitabı yazar Aygül Ağır tarafından kaleme alınmıştır. İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü kitabın İstanbul Araştırmaları Enstitüsü tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü pdf oku, İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü PDF yandex, İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü PDF Oku

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, İstanbul’un tarihi, arkeolojisi, tarihi topografyası ve mimarlığına ilişkin özgün incelemelerin yayına girdiği İstanbul Araştırmaları Dizisi’ne 2011’de İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü kitabıyla başladı. Söz konusu dizi, gerek tez olarak hazırlanan gerekse bağımsız araştırmacılar tarafından gerçekleştirilmiş çalışmalardan oluşuyor. Dizinin ilk kitabı, İstanbul’un Bizans ve Osmanlı dönemlerindeki tarihi topografyası yönünden oldukça önem taşıyan, fakat şimdiye dek pek az araştırılmış olan Venedik yerleşimini konu alıyor. İTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Tarihi Ana Bilim Dalı’nda öğretim görevlisi olan Aygül Ağır’ın doktora tezi olarak hazırladığı Haliç’in güney sahiline konuşlanan, Bizans ve Osmanlı İstanbulu’nun gündelik yaşamını ayakta tutan ticari etkinliklerin yoğunlaştığı mühim bir odak noktası konumundaki Venedik yerleşimini, tarihsel topografya temeli üzerinde, Venedik ve Osmanlı arşiv belgelerine dayanarak yeniden inşa eden ilk kapsamlı çalışmadır.

İstanbul Research Institute began the İstanbul Studies Series, which publishes original studies on the history, archaeology, historic topography, and architecture of İstanbul with İstanbul’un Eski Venedik Yerleşimi ve Dönüşümü in 2011. The series in question is comprised of both original graduate theses and studies conducted by independent researchers. The first book of the series addresses the Venetian settlement, which has been subject to little research to date although it carries great significance in terms of the historic topography of İstanbul during Byzantine and Ottoman times. Written as İstanbul Technical University School of Architecture- Department of Architecture History faculty member Aygül Ağır’s Ph.D. thesis on the Venetian settlement once located on the southern banks of the Golden Horn as the center of the commercial activities that sustained the daily life of İstanbul, this thorough research is the first of its kind to bring to life the Venetian settlement upon a historical topography based on Venetian and Ottoman archive documents.

Sayfa Sayısı: 286

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu