1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İstanbul Müzeleri Pdf indir

İstanbul Müzeleri Pdf indir
0

İstanbul Müzeleri pdf indir, Müzeler türünde kaleme alınan İstanbul Müzeleri kitap ile ilgili özet bilgiler. İstanbul Müzeleri kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. İstanbul Müzeleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan İstanbul Müzeleri kitabın URANUS tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İstanbul Müzeleri pdf oku, İstanbul Müzeleri PDF yandex, İstanbul Müzeleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İstanbul Müzeleri PDF Oku

Kitapta, İstanbul’un farklı bölgelerinde bulunan 81 müze belirli bir rota içinde gezilerek, anlatılmıştır. İstanbul Müzeleri, Avrupa Yakası, Asya Yakası ve Adalar üst başlığı altında , ulaşımları göz önünde bulundurularak- 8 bölüm halinde sıralanmıştır; bölüm sonlarında, “Yakın Çevre, Gezin/Görün” başlığıyla müzeler dışında o bölgelerde gezilecek yerler/etkinlikler önerilmiştir. Ayrıca müzelere nasıl ulaşılacağı, adresleri, telefonları, açık/kapalı saatleri-günleri, müze içinde dinlenme ve alışveriş (kitap, armağanlik eşya) yerleri, sembol ve bilgilerle desteklenmiştir. Kitabın son bölümünde ise İstanbul’un yakın çevresi İznik, Yalova, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de bulunan mühim müzelerle alakalı rehber bilgiler sunulmuştur.
‘İstanbul Müzeleri, güncel bilgi ve fotoğraflarla İstanbul’un ve yakın çevresinin tarihi, kültürel mirası ile yüzleşmek, tanışmak isteyen gezginlerin başucu rehberi olması düşünülerek hazırlanmıştır. İstanbul Müzeleri Türkçe ve İngilizce-iki dilde- ayrı ayrı basılmıştır.

Sayfa Sayısı: 287

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: URANUS