1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu Pdf indir

İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu Pdf indir
0

İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu kitap ile ilgili özet bilgiler. İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu kitabı yazar Hesiodos tarafından kaleme alınmıştır. İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu pdf oku, İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu PDF yandex, İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İşler ve Günler – Tanrıların Doğuşu PDF Oku

Hellen şiirinin Homeros’tan sonraki ikinci büyük şairi olarak anılan Hesiodos, Askra’da (Boiotia) doğmuş ve hemen hemen MÖ 700’lü senelerda yaşamıştır. Yaşamı ile ilgili çok fazla bilgiye sahip olunmamakla birlikte eserlerinin bazı bölümlerinde kendine dair ufak kesitler sunar. Hellen literatüründe bulunan ilk belirgin bireysel kişilik olarak da nitelenen Hesiodos’un eserlerinde, Homeros’tan farklı olarak sistematize etme çabasına rastlanır.
Hesiodos’un iki büyük eseri bulunmaktadır. Bunlardan birincisi İşler ve Günler ismini taşır. Çiftçilik, denizcilik, ticaret veya ev işleri gibi konularda bilgi veren bu kitap sayesinde tarihçiler Arkaik Çağ’daki günlük yaşam üzerine bilgi sahibi olabilmektedirler. İkinci eseri olan Tanrıların Doğuşu’nda (Theogonia) ise Homeros’tan da duyduğumuz son derece kalabalık olan Hellen tanrılar dünyasını düzenlemeye çalışır. Sadece düzenlemekle kalmaz, zamanının ana konularından birisi olan kozmolojik kurguveya katkıda bulunur.
Furkan Akderin’in Eski Yunancadan yaptığı çevirilerle İşler ve Günler ile Tanrıların Doğuşu kitaplarını bir arada paylaşmak istedik.

En güzeli dürüstlüktür, sonunda adalet kazanacaktır.
Aptal insanlar yaptıklarını görüp kendilerini toplar.
Kötü karar verildikten sonra yeminler edilir.
İşte o zaman adalet görülmektedir ve sesini yükseltir rüşvet yiyenlere karşı gürültü çıkararak peşlerinden gider.

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları