1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

İslamın Bugünkü Meseleleri Pdf indir

İslamın Bugünkü Meseleleri Pdf indir
0

İslamın Bugünkü Meseleleri pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan İslamın Bugünkü Meseleleri kitap ile ilgili özet bilgiler. İslamın Bugünkü Meseleleri kitabı yazar Erol Güngör tarafından kaleme alınmıştır. İslamın Bugünkü Meseleleri kitabı 246 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İslamın Bugünkü Meseleleri kitabın 1. Basım Yer-Su tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İslamın Bugünkü Meseleleri pdf oku, İslamın Bugünkü Meseleleri PDF yandex, İslamın Bugünkü Meseleleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İslamın Bugünkü Meseleleri PDF Oku

Prof. Dr. Erol Güngör, İslâmiyetle alakalı bazı problemleri sosyal bilimci bakış yönünden ele aldığı kitabını şu cümlelerle tanıtmaktadır:

“Elinizdeki bu küçük kitap, Hicret’in onbeşinci yüzyılına giriş senesinde yayınlanmak üzere kaleme alınan denemelerden meydana gelmiştir. Kitapta İslâm’ın bugünkü bazı meselelerini ele aldık, fakat çok ihtiyaç olan noktalarda eskiye ait bazı bilgi ve müşahedeleri naklettik. İncelediğimiz meseleler içinde siyasî konular yoktur. Biz siyasete meslek olarak yabancı bulunduğumuz gibi, İslâm davasının ilk kez siyasî bir dava olduğuna da inanmıyoruz. Müslümanlar yeni bir medeniyet kurarak varlıklarını korumak ve yüceltmek mecburiyetinde yer alıyorlar. Bu ise herşeyden önce fikir ve sanat alanında yoğun gayretler sarfetmekle mümkün olur. Biz şahsen Türkiye’de yeni nesillerin bu şuura gitgide daha yaklaşmakta olduklarını görüyoruz. Burada yazdıklarımız onların verdiği ümidin bir meyvesi sayılabilir.”